Хімія/фізика/чайник

У школі з хімією у мене не склалося, з фізикою - трохи ліпше, але це суті не змінює. От є вітаміни - це органічні речовини. Вітамін С - це карбон? Весь світ складається з вітамінів хімічних елементів, які приснилися Мєндєлєєву і з кількох тих, які приснилися іншим? А хімічні елементи - то атоми, а атоми складаються ще з менших частинок, і так до безкінечності? (Те, що атом - найменша хімічно не подільна частинка, пам'ятаю).

(no subject)

Е-е-е, доброго ранку...
Порадьте, будь ласка, якесь снодійне, від якого голова вранці не болітиме і сон не буде мертвим (щоб будильник вранці розбудив). Бо за цю ніч вже чотири рази спати лягала, і всі рази - невдало. Хоча перед тим і молоко пила, і кімнату провітрювала, і на свіжому повітрі гуляла.
Дякую :)

Дякую і бувайте здорові!

Дякую Укртелекому за те, що вчора ввечері зателефонував і сказав, що від нинішнього ранку до суботи не буде Інтернету. Минулась котові масничка, як кажуть. Хоч часу багато буде.

Отож, бувайте здорові і на добраніч!

P.S. Дуже люблю цю обробку "Summertime" , яку зробив Василь Барвінський :)


Hora incerta

Після естетичної частини у формі нових хлопів на тренуванні (які спини! які руки! які рухи! а ще й усміхаються) прийшов час на частину не менш добру - на Гайдеґґера (так, наче, правильно?). От що він каже:

"Не впадаймо у оману. Ми всі, разом з тими, що професійно пов’язані з мисленням, часто убогі думкою, ба, навіть більше, – занадто часто є цілком бездумними. Бездумність є небезпечною гостею, яка тепер вкрадається всюди. Сьогодні новини сприймають дуже легко, це не потребує жодних розумових зусиль і, можливо, саме тому вони так швидко забуваються. Імпреза змінює імпрезу. Вшанування все менше змушують нас задуматись, ба навіть ідуть у парі з бездумністю. Але навіть будучи бездумним, ми не відрікаємось від нашої здатности мислити. Вона нам просто необхідна".

Я скопіювала цю цитату, сильно не задумуючись. Потім перечитала і ще раз перечитала.І тут - омаммаміа, ми ж живемо в своєму світі! Ми тут не чужі, бо самі створили собі умови, в яких, щоб існувати і здобувати тваринні радощі, їжу і любов, треба мислити, переступати себе "біологічного". Ми хочемо спати, але йдемо працювати. Ми хочемо їсти, але не їмо, щоб перевірити силу волі. Ми хочемо купити собі нову куртку, щоб було тепло (зараз зимно-презимно), але віддаємо гроші на благодійність. Міркую, що не треба лінуватися думати.

І не треба лінуватися нарешті подзвонити до Христі і Юльки і вийти з теплої затишної комори на зустріч з ними :)

Чим би дитя не тішилось :)

Я сьогодні бачила окуляри самого Августина Волошина! О-о-о, вони прекрасні!

Сей неймовірний артефакт можна побачити в Музеї визвольних змагань (здається, так він називається) на вул. Лисенка, 23 а. Знаходиться експозиція в тому чарівному замку - будинку куркового товариства. Крім окулярів Августина Волошина, там ще дуже багато цікавого. Музей один з най-най у Львові, хоч навалено на купу всього на 4 зали забагато. Заходьте, не пошкодуєте :)
P.S. Вихідний у них в середу.

Про бривибори

Родичка, яка зараз мешкає в Канаді, каже, що чоловік не хоче її відвезти в столицю на вибори (українські вибори!), бо то дуже далеко. Чом би не завести собі коханця, який возив би на вибори? - міркую собі, але родичці не кажу. Вона - інтелігентка, не зрозуміє, образиться,  але все одно поїде за сотні кілометрів, щоб проголосувати.

От цікаво: чи закордоном теж голосуватимуть за мажоритарників? Якщо так, то за мажоритарників якого округу? Невже Києва? І от Канада: сім годин різниці в часі з Україною, то поки не закінчаться вибори там, не оголосять офіційних результатів виборів? Чи там вибори триватимуть менше?

Коли йтиму на дільницю волевиявлятись, то гарно зачешуся, намалююся, вдягну сукенку і взую мешти на обцасах. До серйозних справ треба підходити з відповідальністю :) Хоча... сподіваюся, це не востаннє...

"Ніч по горах тихо ходить..."

Вночі значно частіше виникає бажання попрацювати або щось гарне почитати. Вдень світ такий яскравий - хочеться дивитись на жовті листочки, сонечко, хмарки, хочеться бути в тому яскравому світі. Вдень багато звуків (тут колія близько, і дорога після ремонту, немов автобан) і музика лабає. Щоб вдень зосередитись, треба тяжко-тяжко пожуритись.

А вночі тихо, приємно... І легка втома. Ну от, якраз для читання класної книжки Галини Боднар "Львів. Щоденне життя міста очима переселенців із сіл (50-80-ті роки ХХ ст.)". З одного боку - нічого нового, бо багато з того чула/читала/здогадувалась. Все ж "історична пам'ять" ще жива (і треба ловити той момент!). З іншого боку - це дійсно наукове дослідження (від того довго читається), і воно не нервує як Грицак. Ті 80-ті роки - то час, про який багато можуть сказати: а це було не так, і то не так. І у відповідь: статистика, таблиці, математика :) Проти того не попреш, це ж не рефлексії.

Ну і цитатка з останнього підрозділу: "Приїжджі з сіл стверджували, що у Львові "перебудовується навіть сама психологія людини, не тільки мислення, а й саме життя людини". Так що треба підтримувати гарні стереотипи про Львів - пити каву, бути ґречними, гарно балакати, подавати панянкам руку, усміхатися, переходити по-львівськи дорогу, елеганцько двома пальцями, любити дітей своїх і чужих, святити паску і малювати писанки, водити козу і колядувати на Ринку, пити пиво і нарікати на те, що корки і засранці кругом, знати архітектуру міста і його легенди, запізнюватись трі-і-ішечки (ненавиджу!), пропускати пішоходів... Що там ще? І тоді світ зміниться :)

Пряме посилання на книжку в пдф.

На тему одного інтерв'ю на Євроньюз у 2008 році

Далай-Лама XIV казав, що один з його обов'язків - боротьба за Тибет. І як духовний лідер, Далай-Лама робить свій вклад в цю боротьбу, але і народ повинен діяти. Бо тільки тибетський народ несе відповідальність за себе і свою країну. От так.
Мені подобається цей погляд, і Далай-Лама також. Ну, не до вподоби деякі методи і, скажімо, його лояльність до політичного статусу Тибету в Китаї. Крім буддизмофілів, тибетофілів і осіб, що гостро реагують на несправедливість, незалежний Тибет нікому не потрібен. І ці зустрічі з політиками матимуть тоді результат, коли політики будуть фанатиками і матимуть у своїх руках величезні ресурси. Але фанатизм нині не в моді, на жаль...

Мабуть, болить тільки Далай-Ламі, коли тибетські діти себе спалюють.


Гра в шашки

Друзі,

хочете прочитати історії п'ятьох людей? Історії, які мали один початок. Ну, себто експеримент такий. З одного сюжету п'ять оповідок. Писатимуть, кажу зразу, люди-мандрівники-сплавники-туристи-водники-водяники. Френдіть, ждіть, і взагалі - приєднуйтесь! (І прошу: а мо, поділіться зі своїми друзями. якщо їм цікаво буде? Бо в тому інформаційному вирі пропаде:)))

Ну от тут деталі - http://shashky.livejournal.com/725.html

(no subject)

Антична, ранньохристиянська і література "молодого" Ренесансу - дуже еротична. Ніби автори писали в страшному емоційному екстазі. То тільки мені так здається?

Вина, вина!